עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
asakim
Filter by Categories
זירת המומחים
חוק ומשפט
מידע ומאמרים
עסקים מקומיים
פרסום עסקים
קהילה

אפוטרופוס הוא אדם שיש לו אחריות על אדם אחר ובכלל זה רשות לקבל עבורו החלטות, כמו גם לנהל את ענייניו. מינוי אפוטרופוס מתבצע כאשר אותו אדם לא מסוגל לנהל את ענייניו בעצמו ואין מי שיכול לעשות את זה עבורו. אדם כזה יכול להיות קטין שהוריו לא כשירים לפעול כהורים או שהם פסולי דין, אדם בוגר בעל צרכים מיוחדים שאינו מסוגל לנהל את השגרה שלו בעצמו, אדם קשיש שמגיע לגיל בו אין הוא מסוגל לקבל החלטות בנוגע לחייו שלו או אדם המאושפז בבית חולים במצב שלא מאפשר לו כשירות לבצע פעולות או לקבל החלטות.

מי עוסק בתהליך של מינוי אפוטרופוס?

חשוב מאד להבין שמדובר בעניין מהותי שהמדינה מעורבת בו על מנת למנוע ניצול לרעה של אנשים שנמצאים במצבים בריאותיים וקוגניטיביים בעייתיים. יש מקרים שבהם אדם זה או אחר מתכונן לקראת הפיכתו ללא כשיר לקבלת החלטות ועורך מבעוד מועד מסמך ייפוי כוח מתמשך שהמשמעות שלו היא שהמיופים יהפכו להיות האפוטרופוסים שלו במקרה הצורך. מינוי אפוטרופוס הוא תהליך משפטי ויש גוף במדינה שהוא האפוטרופוס הכללי שיהפוך להיות האפוטרופוס גם של אנשים פרטיים במידה ואין להם אנשים קרובים או שהם לא ייפו את כוחם של אנשים על פי בחירתם לתפקיד חשוב זה.

החשיבות של מתן האפשרות לקבל החלטות

הנושא של מינוי אפוטרופוס חשוב ומהותי שהמהות שלו היא מתן האפשרות לקבל החלטות באותו הלך מחשבה של האדם שאינו כשיר ועבורו ממונה האפוטרופוס. במצב אחר יכול כל אדם לעשות ככל העולה על רוחו ויש כאן סכנה אמיתית להזנחה או לגניבת כספים ורכוש. מומלץ מאד לבחור מראש את האפוטרופוס לכל מצב או אירוע שאי אפשר לדעת אם יקרו וכך למנוע מצב של מקריות או של מינוי אדם זר, אמין ככל שיהיה, כאפוטרופוס במצב שהוא ממילא מורכב ובעייתי.

עורך הדין יוסי ברקוביץ' מציע מגוון שירותים משפטיים וליווי בתהליכים כמו צוואות, ירושות ומינוי אפוטרופוסים והוא הכתובת המקצועית לפנות לקבלת מידע פרטני ומענה על כל שאלה. צלצלו 077-5563945

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

דילוג לתוכן