הנהיגה במהירות המופרזת היא אחת העבירות המופצות הכי הרבה בקרב נהגים בישראל. משטרת ישראל יש מס´ אפשרויות למדוד מהירות שעולה על מהירות החוקית בחוק. כדי למנוע עבירה של נהיגה במהירות מופרזת יש להכיר את דרך פעולת המכשירים השונים. למשטרת ישראל קיים מס´ אמצעי לזהות מהירות באמצעות מכשירים אשר מבוססים על עקרונות הבאים:

אקדח לייזר –

בכפוף לתקנות תעבורה, התקנה 54 מורה על מהירות מקסימאלית המותרת בהתאם לדרך הנסיעה ולסוג כלי הרכב,כיום הכלי העיקרי שמשמש את משטרת ישראל הוא מד הלייזר שעבר תהפוכות משפטיות רבות עד שהוכר השימוש בו על ידי בית המשפט העליון כאמין וכתוצאה מהחזקתו התוצאה המתקבלת ממנו נכונה.

1. ההזמנה לדין ולכתב האישום- מקרה שבו מוזמן הנהג להופיע בבית המשפט בהתאם למה שרשום על גבי טופס הזימון. במקרה זה ידרש הנאשם לענות לאשמה האם הוא מודה או לא.

אם והנהג מודה יקבע עונשו באותו רגע. אם והנהג לא מודה ידחו את הדיון להמשך הדיון עם ההוכחות שבו ההגנה והתביה יזמנו את העדים שלהם להוכיח את הצדק .

הנאשם במקרה זה יכול לבקש לדחות את מועד ההשבה לאשמה במטרה ולהתייעץ עם עורך דין ירושה .

2. ההליך שני: הפסילה המנהלית- לפי הקבוע בפקודה התעבורה לשוטר יש את הזכות לשלול את רשיון הנהיגה של נהג בין 30-90 יום באופן חוקי בהתאם לסוג העבירה וחומרתה.

מי שרשיונו נשלל באופן מנהלי ע"י קצין משטרה רשאי לפנות לבית המשפט לתעבורה בכל בית משפט אשר במחוז שלו קרתה העבירה בבקשה להוריד או לבטל את הפסילה מנהלית. לבית משפט יש שיקול הדעת הנרחב במקרים כאלו בית המשפט יבדוק את מידת העברות של הנהג וחומרת העבירה ובהתאם לכך יקבל את החלטתו.

כמובן שבמקרים כאלו אני ממליץ בחום לפנות לעורכי דין המתמחים במקרים כאלו כמטרה לייצג את הנאשם ולנסות ולהפחית את הנזק ככל שאפשר.

Categoryמאמרים