נהיגה בשכרות היא מעברות התנועה שהענישה עליהן היא מהקשות ביותר.

נהג אשר הורשע בבית המשפט לתעבורה בנהיגה בשכרות רשיונו יפסל לשנתיים לפחות. בית המשפט אינו מוסמך להטיל עונש קל יותר.

עורך דין דוד גולן ייצג אלפי נהגים בבית המשפט והצליח לזכות נהגים אשר הואשמו בנהיגה בשכרות ולהגיע להסדרי טעון מקלים בהם העונש שנגזר על הנהג היה קצר מעונש החובה הקבוע בחוק.

קיימות שתי אפשרויות בלבד להמנע משלילה כה ארוכה הסדר טעון או ניהול הוכחות.

חשוב לדעת כי טענות אשר הועלו ע"י עורכי דין בדבר אי אמינות מכשיר הינשוף כולל הטענות כי הינשוף מזהה מיצים וחומרים אחרים כאלכוהול נדחו ע"י בית המשפט. נהג אשר תולה תקוה בהבטחות עורכי דין המבטיחים לו כי יוכיחו כי מכשיר הינשוף אינו אמין וכי הגורם לתוצאה הגבוהה בינשוף נובעת משתיית מיצים או מזונות אחרים אינה מציאותית וגובלת בשרלטנות. זיכוי מעברת נהיגה בשכרות אפשרית רק ע"י איתור וזיהוי מחדלים באופן תחזוקת וכיול מכשיר הינשוף בו נערכה בדיקת הנשיפה ו/או ליקויים באופן עריכת הבדיקה ע"י השוטר כמו גם הכשרתו לביצוע הבדיקה, זיהוי ליקויים בעבודת המשטרה תוך ניהול משפט הוכחות הוא הדרך היחידה זיכוי מנהיגה בשכרות. במקרים מסוימים הגעה להסדר טיעון מקל היא הדרך הנכונה לפעול.

עורך דין דוד גולן וצוות המשרד בודק כל מקרה לגופו באופן דקדקני ולפי הממצאים נקבעת האסטרטגיה לניהול התיק.

בשורה טובה לנהגים אשר נתפסו והואשמו בנהיגה בשכרות, בעקבות בדיקת נשיפה במכשיר הנישוף, היא פסק הדין שניתן בתאריך 7/3/2010 בביהמ"ש לתעבורה בירושלים, בהרכב מורחב של שלושה שופטים ברשות כב' השופט ריבלין, בפסק הדין נקבע כי רק תוצאה של 400 ומעלה בבדיקת הינשוף יכולה להוות הוכחה לנהיגה בשכרות. זאת בניגוד להוראת החוק הקובעת רף תחתון של 240 מקרו גרם.

בעקבות פסק הדין העלתה המשטרה את הרף להגשת כתב אישום בגין נהיגה בשכרות לתוצאה של 290 מיקרו גרם. בנוסף הגישה המשטרה ערעור על פסק הדין לביהמ"ש המחוזי.

עד למתן פס"ד בערעור יועמדו לדין נהגים אשר ריכוז האלכוהול שנמצא בבדיקת הינשוף גבוה מ 290.

חשוב לציין כי פסיקת ביהמ"ש לתעבורה בירושלים אינה מחייבת בתי משפט אחרים. הרשעת נהגים אשר בבדיקת הנשיפה בינשוף התקבלה תוצאה הגבוהה מ 290 מיקרו גרם תלויה בעמדת השופט לעניין פסק הדין.