הגדרתו של "נהג חדש" בעל רישיון נהיגה לרכב פחות משנתיים. זה תקף גם לאותם נהגים שהיה להם רישיון נהיגה מסוג אחר לפני הוצאת רשיון נהיגה על רכב,אותם הנהגים הללו יחשבו כחדשים. בסוף השנתיים מקבלת רישיון הנהיגה תסתיים תקופה המוגדרת כ"נהג חדש" ורישיון הנהיגה יחודש לעוד חמש שנים נוספות. חשוב לדעת: אם נהג שמוגדר "כנהג חדש" הורשע באחת מן העבירות החמורות המופיעות בחוק, רשות הרישוי תיתן את חידוש רישיונו של "הנהג החדש" בבחינה ובבדיקה שתקבע, כשרשות הרישוי תחדש את רישיון של הנהג אחרי שקיים את אותם התנאים היא תמצא לנכון לתת לאותו הנהג, יחולו בשנית על הרישיון נהיגה שיקבל הוראות של נהג חדש .ולכן בתקופה זו יש על הנהג החדש להיזהר מאוד לא לעבור עבירות תנועה .

הדרישות מנהג חדש מהן?

א. ישנו שלט הנושא את הכיתוב " נהג חדש " שאותו יש להניח על השימשה האחורית של הרכב בצורה מוצגת , ברכב פרטי ומסחרי עד 4 טונות השלט צריך להיות מוצג בשולי השמשה האחורית. התקן קובע כי גודלו של השלט יהיה 20*12 ס"מ וגובה האותיות 40 מ"מ, בצבע שחור על רקע צהוב מחזיר אור.

ב. ישנם מספר הגבלות בנהיגה כ"נהג חדש " : מתחת לגיל 21 הנהג יהיה מחוייב במלווה לתקופה של 3 חודשים , בתקופה זו הנהג יוכל להסיע מספר נוסעים ללא כל הגבלה כשלצידו יש מלווה . בסוף תקופת שלושה חודשים, בסוף תקופת המלווה, ובמשך שנתיים מיום הוצאת הרישיון או עד גיל 21, לנהג החדש יהיה מותר להסיע עד שני נוסעים.אם ובתקופה זו של השנתיים יימצא ליד הנהג מלווה לא תהיה לו הגבלה של מס´ נוסעים , אותו הדבר לגבי "נהג חדש" מעל גיל 21 לא תהיה לו הגבלה למס´ נוסעים.

מי מוגדר כנהג מלווה?

כאמור, נהג חדש נדרש לנהוג במשך שלושה חודשים מיום הוצאת הרישיון עם נהג מלווה בעל וותק נהיגה לצידו. מלווה הוא: א. נהג שבידו רישיון נהיגה עם תוקף לאותו סוג רכב 5 שנים לפחות ,והוא מעל גיל 24 שנים, ו/או ב. נהג שבידו רישיון נהיגה עם תוקף לאותו סוג רכב 3 שנים לפחות והוא מעל גיל 30 שנים.

ג. קורס רענון- לאחר 3 שנים מיום הוצאת רישיון הנהיגה הנהג החדש מוזמן להשתלמות נהיגה המיועדת לנהגים חדשים אשר צברו 3 שנות ותק בנהיגה על רכב פרטי או שהם מעל גיל 21.

Categoryכללי