ישנו מגוון של עבירות תנועהאותם מבצעים נהגים. נהג המבצע עבירה חייב ליצור קשר מיידי עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. עורך הדין בקיא בחקיקה והשיפוט ויוכל להגן באופן מיטבי על הנהג. נהג המנסה להגן על עצמו ללא עורך דין יכול להסתבך ולעשות טעויות שיעלו לו ביוקר. להלן פירוט של עבירות תעבורה והאופן בו עורך הדין מגן על מבצע העבירה.

צבירת נקודות – בשיטת הניקוד הנהוגה בישראל נצברות לנהג נקודות עבור מגוון עבירות תנועה, החל מ-2 נקודות עבור עבירות כמו נוסע שאינו חוגרחגורת בטיחות, גרירת רכב בצורה מסוכנת, נסיעה ללא אורות ועוד. עבירות של 4 נקודות כוללות אי ציות לתמרור עצור, שימוש בפלפון ללא דיבורית, עיכוב תנועה ועוד. 6 נקודות יינתנו לעבירות רציניות יותר כמו אי ציות לתמרור האוסר עקיפה, עקיפה מימין , ועוד. נהג יקבל 8 נקודות אם נסע ללא רישיון נהיגה בתוקף, אם גרם לתאונת דרכים עם נפגעים או נזקים, נהג במהירות מופרזתהמוגדרת כעשרים עד שלושים קמ"ש מעל המותר המהירות המותרת בדרך עירונית ו-25-40 קמ"ש מעל המותר בדרך מהירה ועוד. עבור העבירות הרציניות ביותר יינתנו 10 נקודות. עבירות אלו הן : כוללות: תאונות דרכים עם הרוגים, תאונות פגע וברח , עקיפה שלא כחוק, נסיעה באור אדום, סיכון הולך רגל ועוד.

אם נהג צבר 36 נקודות בתקופת הצבירה, יודיעו לו על פסילת רישיונו. תוך חודש מרגע ההודעה הנהג רשאי לבקש שימוע .בעזרת עורך דין מיומן הנהג יוכל לערער על הגזירה.

בעבירות קלות יותר, אם מקבלים דו"ח שמשמעותו היא הרשעה, יש לנסות לבטלו או להמירו באזהרה וכך הנהג נמנע מצבירת נקודות. הנהג מגיש בקשה להישפט ומציג את טיעוניו בסיוע עורך דין.

תאונות דרכים – נהג המעורב בתאונת דרכים ונפתחה נגדו חקירה, זקוק לייעוץ וסיוע של עורך דין. עורך הדין מנסה להטיל ספק בראיות לגבי אשמת הנהג וכך הוא יכול להפחית את הענישה ואף להביא לזיכויו. כשהנהג מעורב בתאונה עם נפגעים, המשטרה תפתח בחקירה פלילית נגד הנהג והוא ייענש על ידי פסילה מנהלתית לפי לחומרת המצב. עורך הדין בוחן מה גרם לתאונה, מהן הגרסאות של כל המעורבים בתאונה, האם היו תנאי דרך לקויים ועוד. הגנה של עורך דין מיומן יכולה להציל את הנהג ממצבים לא נעימים ומעונשים כבדים.

נהג חדש – בשנתיים הראשונות לנהיגה הנהג נחשב ל"נהג חדש" ועליו להיות מודע למגבלות החלות עליו. אחד הכללים העיקריים הוא נהיגה עם מלווה למשך 90 יום מרגע קבלת רישיון הנהיגה. נהג חדש המבצע עבירה צריך ליווי צמוד של עורך דין. הוא צריך להיזהר שלא לקבל פסילה למשך יותר משלושה חודשים כדי שרישיונו יחודש.

Categoryכללי