חומרת עבירת אי מתן זכות קדימה

בתי המשפט בארץ כמו גם משטרת ישראל מייחסים חשיבות מיוחדת למניעה ומיגור של תופעת אי מתן זכות קדימה. לפי נתוני המשטרה, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל ולרכבים כאשר נדרש לתת זכות קדימה, מובילה לסיכון המשתמשים בדרך הן בפגיעות גוף והן בפגיעות ברכוש. אם קיבלתם דוח על אי מתן זכות קדימה, מומלץ לפנות לסיוע עורך דין המומחה בדיני תעבורה ובעל ניסיון גם במקרים של אימתן זכות קדימה, עורך הדין עשוי לסייע ללקוחו בהפחתת חומרת העונש הניתן על ידי בית משפט לתעבורה או אף להפרכת ההאשמות וביטולן.

העונשים בגין אי מתן זכות קדימה

העונשים הניתנים על ידי בית משפט לתעבורה בגין אי מתן זכות קדימה, תלויים בנסיבות האירוע ובתוצאות שלו. העונשים בגין עבירה זו משתנים ותלויים בין היתר בחומרת תוצאות האירוע כגון: אם הייתה פגיעה ברכוש בלבד, בית המשפט עשוי לתת עונש בצורה של קנס ונקודות. אך אם היו פגיעות גוף בגלל האירוע, בית המשפט עלול להחמיר על הנהג ולהענישו בקנס גבוה יותר, נקודות ואף במאסר. על מנת להקל בעונשים הצפויים ואף לבטלם, מומלץ לקבל שירות מעורך דין בתחום התעבורה.

סיוע עורך דין מומחה בדיני תעבורה

כאמור, בית המשפט מייחס לעבירת אי מתן זכות קדימה דגש מיוחד וזאת בעיקר בגלל כדי להתמודד עם התופעה הנפוצה בישראל שגורמת לפגיעות רכוש רבות ואף לפגיעות גוף. נהג הנאשם בגין עבירת אי מתן זכות קדימה ומעוניין להגיע לבית המשפט בלי עורך דין מומחה בתחום התעבורה, עלול למצוא את עצמו חסר אונים מול התובע והשופט עלול להחמיר על הנהג בעונשים כבדים. עם זאת, הניסיון מוכיח שנהג הנאשם בעבירת תנועה בכלל ועבירת אי מתן זכות קדימה בפרט ומחליט לקבל סיוע מעורך דין מומחה בדיני תעבורה ובעל ניסיון בייצוג בבתי משפט תעבורתי, עשוי לצאת מבית המשפט עם עונש קל יחסית ואפילו עם ביטול העבירה המיוחסת לנהג על ידי הפרכת התביעה באופן מקצועי על ידי עורך דין מנוסה בתחום התעבורה.

Categoryמאמרים